MENUMENU
MENUMENU

انژکتور چیست؟

انژکتورهای سوخت ، یک بخش کلیدی از سیستم های خودروی مدرن هستند. انژکتورها بخشی از سیستم سوخت خودرو بوده و به عنوان نازل هایی عمل می کنند که سوخت را به منیفولد هوای موتور تزریق می کنند.انژکتور ها توسط کامپیوتر خودرو (ECU) موتور کنترل میشوند و با اسپری کردن سوخت در الگوها و فواصل زمانی خاص عمل می کنند.انژکتور ها وظیفه دارند سوخت را به صورت اتمیزه پاشش یا اسپری کنند. در خودرو های امروزی سوخت به پشت سوپاپ ها(سیستم های چند نقطه ای MPFI) تزریق میشود.

 

انواع انژکتور و نحوه عملکرد:

 

1.انژکتور مکانیکی

2.انژکتور الکترونیکی

 

انژکتور مکانیکی:

در یک سیستم مکانیکی، انژکتور توسط  فشار سوخت بازوبست می شود.

 

انژکتور الکترونیکی:

در انژکتور الکترونیکی سوزن انژکتور توسط فنر بسته و توسط انرژی الکترومغناطیسی(سیم پیج موجود در بدنه انژکتور) باز می شود.تحریک انژکتور نیز توسط واحد کنترل الکترونیکی ECU انجام میگیرد.و ECU تعیین می کند که برای چه مدت زمانی انژکتور باز بماند.مدت زمانی که انژکتور باز است با توجه به پهنای پالس ارسالی ECU تغییر کرده و متناسب با ان سوخت تزریق می شود.

 

برای نمونه انژکتور پراید:

نویسنده:امیررضا حسنی

درباره ما

آموزشگاه فنی و حرفه ای موتور ازمای خراسان با مجوز رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سال 1393 در راستای آموزش با محوریت اشتغال جوانان و ارتقای دانش فنی قشر زحمتکش تعمیر کاران خودرو تاسیس شد.

این اموزشگاه با بهره گیری از مربیان کارآزموده،مجرب و دانش روز دوره های اموزشی کوتاه مدت در سطوح عمومی و تخصصی در زمینه تعمیر خودرو برگزار میکند.

شبکه های اجتماعی ما:

اینستاگرام: motorazma-edu

تلگرام: motorazmacollege

ادرس:

مشهد-میدان 15 خرداد(میدان ضد)،بلوار جمهوری اسلامی،بین جمهوری 3 و5، پلاک 69.

ساعت کاری آموزشگاه:8صبح الی 6بعدظهر


تلفن:6-38581675-051

حسینی 09155105187

تمامی حقوق برای آموزشگاه موتور آزمای خراسان محفوظ است!
X